Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: tutaj..

Logo ABS Bank Spółdzielczy

Bezpieczeństwo finansowe
w cyberprzestrzeni podstawą rozsądnego inwestowania pieniędzy

Czy spotkałeś się kiedyś ze sformułowaniem „„Łatwe i szybkie zarabianie bez wychodzenia z domu!” lub „Pani X kiedyś była bezrobotną, teraz zarabia miliony”? – uważaj to jest tylko hasło reklamowe, dla przyciągnięcia Twojej uwagi i uwiarygodnienia dalszej treści wiadomości artykułu. Kto z nas nie chciałby bez wychodzenia z domu przy zainwestowaniu małych oszczędności zyskać dwa razy tyle?
Szczególnie w dobie pandemii koronawirusa można zauważyć nasilenie się reklam i wiadomości e-mail, zachęcających do inwestowania w kryptowaluty czy inne platformy inwestycyjne. Często ich treści oparte są na strachu przed skutkami pandemii. Inwestowanie online stało się dla oszustów łatwym kąskiem do schwytania swojej „ofiary”.
W Internecie widnieje wiele artykułów na temat inwestowania własnych środków online, ale czy są one bezpieczne? Czy nie wiąże się to z ryzykiem utraty swoich wszystkich oszczędności?
Jak rozsądnie inwestować i na co zwracać szczególną uwagę, jeśli zdecydujemy się na pomnażanie środków w taki sposób? – na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Popularne formy „krypto inwestycji”

Kryptowaluty to ostatnimi czasy, najczęstsza forma inwestowania pieniędzy przez społeczeństwo. Oszuści podający się za „brokerów” inwestycyjnych, nie tylko kontaktując się telefonicznie ze swoją ofiarą, ale również poprzez wiadomości e-mail. Z uwagi na zauważalny trend zainteresowania wśród ludzi inwestowaniem w kryptowaluty, i poszukujących w tym temacie informacji w sieci, „brokerzy” zamieszczają artykuły zachęcające do inwestowania na platformie inwestycyjnej. Często w artykułach dla uwiarygodnienia treści, wykorzystują wizerunek osób ze świata showbiznesu, którzy rzekomo dzięki zainwestowanym środkom na wskazanej platformie pomnożyły swoje finanse kilkukrotnie! Co więcej, często na końcu artykułu można zauważyć mnóstwo pozytywnych komentarzy, które mają za zadanie jeszcze bardziej uwiarygodnić dany artykuł – zapewne są to komentarze umieszczane przez samych oszustów, którzy utworzyli kilka kont. Inną zachętą wywołującą presję na odbiorcy jest zegar zamieszczony w artykule lub w treści maila wskazujący ograniczony czas rejestracji na platformie. Odbiorca rejestrując się na platformie, nieświadomie pobiera oprogramowanie umożliwiające zdalne zarządzanie komputerem przez oszusta.
Kryptowaluty, „waluty” wirtualne, „waluty” cyfrowe nie są „pieniądzem elektronicznym” w rozumieniu prawa. W większości przypadków nie wiadomo, kto stoi za daną „walutą” wirtualną, ponieważ działa ona według komputerowego programu.
Więcej informacji na stronie: https://uwazajnakryptowaluty.pl/

Podstawy rozsądnego inwestowania

Szczególnie ostrożnie podchodź do ofert „brokerów” gwarantujących szybki zysk. Przestrzegamy przed ogłoszeniami, materiałami reklamowymi oraz telefonami informującymi o szybkim, pewnym i wysokim zysku bez ryzyka - szczególnie dzięki inwestycjom w kryptowaluty lub na rynku Forex.

Jak bezpiecznie inwestować?

Podejmując decyzję o zainwestowaniu swoich środków pieniężnych, poniżej przedstawiamy Ci możliwości jak bezpiecznie i z zyskiem ulokować swoje pieniądze.
Na początek zastanów się co Cię tak na prawdę interesuje, zapoznaj się z grupami funduszy inwestycyjnych, dostępnych TUTAJ. Następnie skup się na szczegółach pojedynczego funduszu. Każdy otwarty fundusz inwestycyjny posiada prospekt informacyjny, który jest dokumentem ogólnie dostępnym. W prospekcie informacyjnym znajdziesz m.in. takie informacje na temat danego funduszu:

W prospekcie informacyjnym znajdziesz też statut funduszu. Jest to dokument sporządzony w formie aktu notarialnego, który reguluje prawo i obowiązki uczestnika oraz określa organizację i sposób działania funduszu (m.in. cel inwestycyjny funduszu, zasady polityki inwestycyjnej, opłaty manipulacyjne, częstotliwość dokonywania wycen aktywów, minimalną wysokość pierwszej i kolejnej wpłaty).
 

Kursy walut (archiwum)

Waluta
Symbol
Kupno
Sprzedaż
USD 4.238300 4.497700
GBP 5.163500 5.519200
EUR 4.487700 4.761900