Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: tutaj..

Logo ABS Bank Spółdzielczy

Przelewy natychiastowe - co to?

BlueCash – system przelewów natychmiastowych realizowanych w polskich złotych, którego operatorem jest Blue Media S.A. System umożliwia wymianę zleceń płatności pomiędzy jednostkami uczestników tego systemu w godzinach określonych przez każdego Uczestnika. Bank jest Uczestnikiem systemu BlueCash;
Express Elixir – system przelewów natychmiastowych realizowanych w polskich złotych, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. System umożliwia wymianę zleceń płatności pomiędzy jednostkami uczestników tego systemu w godzinach określonych przez każdego Uczestnika. Bank jest Uczestnikiem systemu Express Elixir.

Zarówno BlueCash i Express Elixir są w ofercie ABS Banku
Dyspozycje rozliczeniowe Posiadacza rachunku w postaci przelewów natychmiastowych można składać w Banku we wszystkie dni robocze w godzinach pracy placówek lub za pośrednictwem Systemu ABS 24 we wszystkie dni przez całą dobę. Zlecenia płatnicze w trybie natychmiastowym mogą być realizowane, jeżeli rachunek bankowy Odbiorcy prowadzony jest przez bank, który przystąpił do systemu realizacji dyspozycji w trybie natychmiastowym oraz jest dostępny w tym systemie w chwili składania zlecenia płatniczego. Wykaz banków-uczestników dostępny jest dla Express Elixir na stronie internetowej: https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/, a dla BlueCash na stronie internetowej: https://bluecash.pl/spbc/out. Zlecenia mogą być realizowane z rachunków bankowych prowadzonych w PLN na rachunki bankowe w innych bankach krajowych prowadzone w PLN.

Sprawdź czy bank, do którego realizujesz zlecenie płatnicze jest w systemi przelewów natychmiastowych

Czy warto korzystać z przelewów natychmiastowych?

Oczywiście, że tak bo BlueCash i Express Elixir to:
• Wygodna realizacja transakcji płatniczych
– szczególnie, gdy dużą rolę odgrywa termin zapłaty. System działa poza standardowymi godzinami księgowania przelewów,
Błyskawiczne rozliczenie zapłaty w sklepach internetowych – dzięki czemu możliwa jest szybka realizacja zamówienia,
Bezpieczeństwo transakcji – gwarantowane przez bank oraz operatora usługi.

 

Kursy walut (archiwum)

Waluta
Symbol
Kupno
Sprzedaż
USD 4.102000 4.354600
GBP 5.047500 5.397100
EUR 4.399600 4.670100