Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: tutaj..

Logo ABS Bank Spółdzielczy


Jak działa Biometria?

Biometria jest obecnie najbezpieczniejszym i najwygodniejszym narzędziem służącym do autoryzacji. Nie może zostać pożyczona, skradziona czy zapomniana a jej podrobienie jest niemożliwe.

Nasze czytniki biometryczne działają w oparciu o biometrię naczyń krwionośnych dłoni, tym samym należą do grupy najbardziej zaawansowanych technologii uwierzytelniania na świecie.

Ze względu na fakt skanowania obrazu wnętrza ludzkiego ciała biometria naczyń krwionośnych zyskała miano bardzo bezpiecznej formy uwierzytelniania. Weryfikacja tożsamości działa poprzez porównanie skanu z czytnika z wcześniej zarejestrowanym wzorcem. Proste wyciągnięcie ręki i umieszczenie dłoni nad czytnikiem zapewnia potwierdzenie tożsamości klienta ponad wszelką wątpliwość. Podczas bezdotykowego skanowania z użyciem światła podczerwonego (analizowane są biometryczne dane na podstawie układu żył dłoni (czytnik nie analizuje układu linii papilarnych).

W jaki sposób tworzony jest wzorzec dłoni?

Po umieszczeniu dłoni nad czytnikiem urządzenie skanujące podświetla dłoń światłem bliskiej podczerwieni (podobne do podczerwieni wykorzystywanej w pilotach sterowania sprzętem RTV). Transmisja bliskiego światła podczerwonego nie jest szkodliwa dla człowieka. Wzorce naczyń krwionośnych są uchwycone jako cień, który jest skanowany. Zastosowana metoda jest bezpieczna, łatwa w użyciu i higieniczna.

Jak zacząć korzystać?Kursy walut (archiwum)

Waluta
Symbol
Kupno
Sprzedaż
USD 4.238300 4.497700
GBP 5.163500 5.519200
EUR 4.487700 4.761900