Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: tutaj..

Poniedziałek 06.04.2020       godz: 12:39:44       imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza        Licznik wyświetleń: 78095

Bezpieczeństwo systemu Bankowości Internetowej

Mając na uwadze zapewnienie najwyższych standardów, a także bezpieczeństwa dostępu do posiadanych w naszym Banku rachunków, ABS Bank przypomina zasady, którymi powinien kierować się każdy użytkownik bankowości internetowej.

Zachowując podstawowe reguły przytoczone poniżej wydatnie zwiększamy bezpieczeństwo w czasie korzystania z systemu bankowości internetowej, a także podczas poruszania się po innych witrynach internetowych.

 

Zasady ogólne

1. Należy pamiętać, iż Bank nie wysyła do swoich klientów żadnych zapytań związanych z udostępnieniem identyfikatorów, haseł lub innych poufnych informacji uprzednio uzyskanych w Banku.
Wszelkie pisma przesyłane pocztą oraz wiadomości przekazywane poprzez e-mail lub telefon w takich sprawach należy traktować jako próbę wyłudzenia poufnych informacji.

W przesyłanych przez Bank wiadomościach nie odnajdziecie Państwo także linków do innych witryn internetowych, zatem w przypadku otrzymania takiej korespondencji nie wolno na nią odpowiadać (należny ją usunąć). Bezzwłocznie jednak należy wówczas skontaktować się z pracownikiem naszego Banku i poinformować o zaistniałym incydencie.

 

2. Oddając w Państwa ręce środki dostępu do systemu bankowości internetowej szczegółowo informujemy, w jaki sposób bezpiecznie z niego korzystać. Należy zatem bezwzględnie stosować się do przekazanych wskazówek.

 

3. Komputer, z którego na co dzień korzystamy powinien mieć zainstalowany program antywirusowy, który na bieżąco jest aktualizowany. Należy zadbać o to, aby był odpowiednio skonfigurowany.

 

4. Użytkowany system operacyjny powinien być legalny jak również na bieżąco aktualizowany. (Ważne! Korzystanie z bankowości elektronicznej w przeglądarce Internet Explorer (IE) 8 dla Windows XP nie jest już możliwe w związku z zakończeniem wsparcia tego systemu przez producenta)

 

5. Należy zwracać szczególną uwagę na instalowane na komputerze oprogramowanie. Aplikacje ściągane za pośrednictwem Internetu, szczególnie za pomocą programów typu Peer to Peer (P2P), mogą zawierać celowo umieszczone wirusy oraz inne szkodliwe oprogramowanie.

 

6. Po zalogowaniu do systemu bankowości internetowej nie należy odchodzić od komputera, a po zakończeniu pracy wylogować się zgodnie z procedurą.

 

7. W przypadku kiedy podczas logowania do systemu pojawią się niestandardowe komunikaty lub prośby o podanie danych osobowych lub innych danych, należy zaprzestać logowania do systemu i o takim zdarzeniu poinformować pracownika Banku.

 

8. Do serwisu bankowości internetowej logujemy się wpisując ręcznie adres strony internetowej, a nie np. ze skrótu z menu „ulubione”.

 

9. Przed wykonaniem logowania czyli wpisania identyfikatorów/haseł należy sprawdzić, czy połączenie z bankiem jest szyfrowane. Adres witryny internetowej powinien rozpoczynać się od https://, a w dole ekranu przeglądarki powinien widnieć symbol zamkniętej kłódki, oznacza to, iż połączenie z witryną jest szyfrowane tym samym uniemożliwiając podsłuchiwanie.

Zweryfikować należy również certyfikat witryny poprzez kliknięcie w kłódkę, sprawdzając datę jego ważności oraz przez kogo został wystawiony (powinien być wystawiony dla AssecoPoland S.A.). Jeśli certyfikat utracił ważność lub nie można go zweryfikować należy zrezygnować z połączenia.

 

10. Nigdy nie należy udostępniać osobom trzecim środków dostępu zarówno identyfikatora jak i hasła.

 

11. Nigdy nie należy zapisywać w miejscu ogólnie dostępnym informacji o identyfikatorze, hasłach służących do logowania.

 

12. Hasło dostępu do bankowości internetowej powinno być zmieniane cyklicznie (raz w miesiącu) oraz powinno składać się z kombinacji dużych i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych.

 

13. W systemie bankowości internetowej dostępna jest informacja o naszym ostatnim poprawnym logowaniu, którą należy sprawdzać.

 

14. W przypadku wątpliwości związanych z bezpieczeństwem podczas korzystania z bankowości internetowej prosimy o kontakt z pracownikiem naszego Banku.


Kursy walut (archiwum)

Waluta
Symbol
Kupno
Sprzedaż
USD 4.085000 4.336300
GBP 5.009100 5.355600
EUR 4.415300 4.686400