Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: tutaj..

Logo ABS Bank Spółdzielczy
2022-07-29

Zawieszenie spłaty kredytu - tzw. wakacje kredytowe


Zawieszenie spłaty kredytu – tzw. wakacje kredytowe.

Szanowni Państwo,


Informujemy, iż od 29 lipca 2022 r. zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom można składać wnioski o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego zawartego na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.


Zawieszenie spłaty kredytu – najważniejsze informacje:

 

1. Można zawiesić spłatę kredytu tylko w stosunku do jednej umowy, jeśli:

2. Zawieszenie spłaty kredytu przysługuje na maksymalny okres 8 miesięcy zgodnie z Ustawą:

3. Wniosek może zostać złożony odrębnie na poszczególne okresy przewidziane w Ustawie lub jednorazowo uwzględniając wszystkie lub niektóre okresy wakacji kredytowych.


4. Bank zawiesza spłatę wskazanej przez Kredytobiorcę raty kredytu pod warunkiem, że wniosek wpłynie do Banku nie później niż do godziny 12:00 w dniu płatności wskazanej przez Kredytobiorcę raty. 


5. Wniosek należy złożyć na właściwym formularzu dostępnym na stronie internetowej, w bankowości elektronicznej lub w placówce Banku.


6. Wniosek można złożyć:

7. Nie pobieramy opłat lub prowizji za przyjęcie i rozpatrzenie wniosków.


8. W okresie zawieszenia spłaty kredytu nie są naliczane odsetki ani pobierane opłaty inne niż z tytułu ubezpieczeń powiązanych z tą umową kredytu.


9. Okres kredytowania i daty umowne zostaną przedłużone o okres zawieszenia spłaty kredytu, bez konieczności podpisywania aneksu.


10. Informacje o zawieszeniu spłaty zostaną przekazane do Biura Informacji Kredytowej (BIK).

Podstawa prawna: Ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu - pobierzpowrót do aktualności »


Kursy walut (archiwum)

Waluta
Symbol
Kupno
Sprzedaż
USD 4.332500 4.596700
GBP 5.272000 5.634000
EUR 4.541100 4.817600