Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: tutaj..

Niedziela 15.09.2019       godz: 19:01:10       imieniny: Albina, Lolity, Ronalda        Licznik wyświetleń: 55339
2019-08-20

Dyrektywa Unijna PSD2 - zmiany w logowaniu do bankowości internetowej


Szanowni Państwo,

we wrześniu br. wprowadzamy dodatkowe potwierdzenie logowania oraz operacji w bankowości internetowej – tzw. silne uwierzytelnianie. W trakcie logowania do bankowości internetowej możemy poprosić o wpisanie kodu autoryzacyjnego z SMS-a lub aplikacji nPodpis. Zmiana to efekt dyrektywy unijnej PSD2, która wprowadza tzw. open banking - otwartą bankowość.

W związku z planowanymi zmianami nie będziemy wysyłać żadnych linków do zalogowania do absbank24.pl. Prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami zawartymi w SMS-ach od Banku i weryfikację poprawności tych informacji.

Dyrektywa Unijna PSD2

PSD2 (ang. Payment Services Directive) to dyrektywa unijna z 25 listopada 2015 r. o usługach płatniczych w ramach rynku wewnętrznego. Jej celem jest ujednolicenie i uporządkowanie zasad funkcjonowania rynku usług płatniczych, na którym działają m.in. banki oraz instytucje płatnicze.

Otwarta bankowość

To nowy standard usług płatniczych. Zgodnie z dyrektywą PSD2 banki muszą zapewnić dostęp do rachunków płatniczych swoich klientów, które są dostępne online, zewnętrznym podmiotom np. innym bankom, instytucjom płatniczym (tzw. TPP - Third Party Providers). Dzięki temu możesz zyskać podgląd wszystkich finansów w jednym miejscu, takim z którego będziesz chciał korzystać. Oczywiście wszystko będzie wymagało Twojej zgody.powrót do aktualności »Kursy walut (archiwum)

Waluta
Symbol
Kupno
Sprzedaż
USD 3.781300 4.017700
GBP 4.688700 5.017800
EUR 4.185700 4.447000