Strona www używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk, logowania do strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Ustawienia te można zmienić w ustawieniach przeglądarki internetowych. Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji na stronie: tutaj.

Niedziela 16.12.2018       godz: 11:29:13       imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy        Licznik wyświetleń: 35374
2017-10-23

Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki - podsumowanie

Zgodnie z zapowiedzią, 17 września 2017 r. w centrum Andrychowa odbyła się po raz piąty impreza charytatywna pod nazwą Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki. Jest to impreza wyjątkowa ponieważ uczestniczyć może w niej każdy bez względu na wiek, stan zdrowia czy też sprawność fizyczną.


Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki to impreza charytatywna, podczas której wszyscy chętni pokonują trasę w centrum Andrychowa. Można było iść spacerkiem, biec, truchtać, pędzić sprintem, a także, po oddzielnym torze, jechać na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Nie liczył się czas pokonania trasy, ale liczba przebytych okrążeń. Za każde ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie płacił konkretną sumę.

Własnie dzisiaj odbyło się podsumowanie tej szlachetnej imprezy, a pieniądze zebrane podczas V Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki trafiły do rąk rodziny Oliwiera z Zagórnika. Z kolei, młodzi wolontariusze, którzy pomagali w akcji odebrali dziś podziękowania i upominki.


Głównym organizatorem Biegu był Wydział Turystyki, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego w Andrychowie, z kolei jednym zgłonwnych współorganizatorów była Fundacja „Promyczek”. Obok nich niezwykle ważne miejsce należy się jednak ABS Bankowi Spółdzielczemu. Dziś w jego imieniu Marta Owsiany przekazała czek na ręce wujka Oliwiera – Jerzego Wyrwiaka. Na czeku widniała kwota 13.335 zł, ale to nie wszystko, bo uczestnicy wypełnili jeszcze skarbonkę. W sumie na leczenie Oliwiera uzbierano 20. 737 zł i ok. 25 euro.


W dalszej części spotkania Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak podziękował uczniom ZDZ i harcerzom, którzy byli wolontariuszami podczas biegu. Od wydziału promocji dostali oni upominki. Również Zofia Wanat, dyrektorka andrychowskiego ZDZ-tu podziękowała swoim uczniom, doceniając ich dobre serca.

Na koniec Marta Owsiany przypomniała hasło, jakie przyświecało tegorocznemu biegowi: „Sam pójdziesz szybciej, ale razem dojdziemy dalej”.

Więcej na stronie http://nowiny.andrychow.eu/artykul/3175-czek_za_biegpowrót do aktualności »Kursy walut (archiwum)

Waluta
Symbol
Kupno
Sprzedaż
USD 3.687400 3.918300
GBP 4.612700 4.937000
EUR 4.161200 4.421400